Смартфони до 4 тисяч – це максимально бюджетний клас телефонів, від яких не доводиться очікувати визначних результатів щодо зйомки відео або фото. Як правило, такі смартфони оснащуються простими процесорами, яких вистачає для серфінгу в Інтернеті або для простого софту типу месенджерів. Разом про те, якщо критерії, якими вони відрізняються друг від друга. У нашому рейтингу смартфонів до 4000 грн 2024 року ми поговоримо про найцікавіші рішення щодо функціоналу та можливостей. Деякі моделі відрізняються гарною автономністю, інші цікавим дизайном, третіми додатковими плюшками типу захисту від вологи та пилу. Давайте про все по порядку.
Топ-10 найкращих смартфонів до 4 тисяч гривень
У нашій добірці представлені рішення різних брендів. Таким шляхом ми постаралися надати максимально широкий асортимент варіантів. Поділіться, якому бренду Ви довіряєте більше у бюджетному класі?
Motorola Moto G14
Відкриває Топ-10 смартфонів до 4 тисяч гривень модель серії Motorola Moto G14, що отримала стильний дизайн та гарний дисплей, захищений міцним склом Panda Glass. Головною особливістю екрану є висока частота дискретизації – 576 Гц. Це вказує на швидкий відгук, що навряд чи зможуть оцінити шанувальники мобільних ігор, адже за продуктивність відповідає найпростіший процесор серії Unisoc Tiger T616. Проте телефон отримав хороші динаміки, що підтримують Dolby Atmos. Ще однією перевагою моделі є серйозна потрійна камера із 50-мп сенсором. Є велика батарея на 5000 мАг, що підтримує швидку зарядку 15 Вт.
Плюси:
- добрий звук;
- автономна робота;
- якісне скло;
- відгук екрана.
Мінуси:
- слабкий процесор.
TCL 30 Plus
Багато шанувальників компанії TCL з нетерпінням чекали повернення бренду на ринок смартфонів. Поки гучних новинок немає, але в бюджетному сегменті виробнику все ж таки вдається радувати цікавими рішеннями. Тому підтвердженням є лінійка 30 Plus, оснащена AMOLED-дисплеєм зі 100-відсотковим охопленням кольорів за стандартом DCI-P3. Цей екран має роздільну здатність 2400 на 1080 пікселів і частоту оновлення в 90 Гц. Конкурентною перевагою є і основна подвійна камера, до складу якої входить сенсор на 50 Мп і 13 Мп. Оптимальний рівень потужності бюджетнику забезпечує процесор Helio G37, що працює у зв’язці з графічним прискорювачем ARM Mali-G57 MC2. Ще швидка зарядка, потужність якої 18 Вт. Цього цілком вистачає для акумулятора на 5000 мАг.
Плюси:
- час автономності;
- потужна зарядка 18 Вт;
- основна камера;
- відмінний дисплей.
Мінуси:
- не нова лінійка.
Nubia Music
Список незвичайних бюджетних смартфонів до 4 тисяч поповнює модель серії Nubia Music, яка отримала 6,6-дюймовий екран IPS-технології. Ця модель не має ШІМ, а частота зміни кадрів становить 90 Гц. Роздільна здатність дисплея становить 1612 на 720 пікселів. Модель вигідно вирізняється на тлі конкурентів саме своїм геймерським дизайном, тому користується популярністю серед підлітків. Проте, технічні характеристики Nubia Music – не вражаючі. За продуктивність відповідає Unisoc SC9863A, а працює телефон на системі Android 14. Мабуть, головною перевагою є добрий звук із підтримкою DTS:X Ultra. Камера отримала два об’єктиви, включаючи сенсор на 50 Мп. Батарея має ємність 5000 мАг.
Плюси:
- хороша автономність;
- плавна картинка;
- відмінний звук.
Мінуси:
- дозвіл екрана;
- слабкий процесор.
ZTE Blade A73
Не секрет, що компанія ZTE міцно зафіксувала свої позиції на ринку недорогих смартфонів, хоча сьогодні є й дорожчі моделі в асортименті торгової марки. Модель Blade A73 оснащується відмінним IPS-екраном із частотою оновлення в 90 Гц та роздільною здатністю HD+. Приємним бонусом лінійки є швидка потужна зарядка (22,5 Вт). Непогану продуктивність забезпечує чіп серії Unisoc Tiger T606, що функціонує в парі із 4 гігабайтами оперативної пам’яті. Камера має два об’єктиви, включаючи 50 Мп. Фронтальна камера дуже проста. Разом з тим модель працює стабільно, має стильний вигляд і досить гучні динаміки.
Плюси:
- потужна зарядка;
- плавна картинка;
- основна камера.
Мінуси:
- простий процесор;
- невисока роздільна здатність.
HMD Pulse Plus
Якщо не знаєте, який вибрати смартфон до 4000 гривень, рекомендуємо звернути увагу на лінійку HMD Pulse Plus зі знімним акумулятором, але без зарядного пристрою в комплекті. Цей телефон має стильний зовнішній вигляд і непоганий екран з роздільною здатністю 1612 на 720 пікселів. Дисплей на IPS-матриці має частоту зміни кадрів 90 Гц і яскравість від 480 до 600 Ніт. Потужність невисока, оскільки виробник віддав перевагу процесору Unisoc Tiger T606. Цим можна пояснити досить низьку вартість, а й невисоку продуктивність, звісно. Зате камера підтримує сенсор 50 Мп і може знімати відео у форматі 1080р. Якість відео непогана, якщо порівнювати з конкурентами. До того ж відмінною стороною бюджетника є захист за стандартом IP52.
Плюси:
- захист від вологи;
- зовнішній вигляд;
- добрий звук.
Мінуси:
- слабкий процесор;
- невисока роздільна здатність картинки.
Samsung Galaxy A05
Рейтинг смартфонів до 4 тисяч поповнює модель південнокорейської компанії серії Samsung Galaxy A05. Цей телефон має простенький 60-герцевий екран з роздільною здатністю 1600 на 720 пікселів. Бренд вирішив обмежитися PLS-матрицею середньої яскравості. Натомість використали відносно непоганий чіп серії Helio G85, випущений компанією MediaTek. Цей процесор видає непогану продуктивність навіть у зв’язці з 4 гігабайтами оперативної пам’яті. Місткість батареї становить 5000 мАг. Тішить, що цей акумулятор підтримує потужну зарядку 25 Вт. Бюджетник має хороші динаміки, але немає NFC-чіпа і навіть сканера відбитка. Це явно слабенький набір опцій, враховуючи можливості сучасних китайських смартфонів.
Плюси:
- надійна робота;
- непогана потужність;
- гучні динаміки.
Мінуси:
- простий функціонал.
Poco C40
Список недорогих телефонів із гарною батареєю поповнює модель Poco C40. Місткість акумулятора 6000 мАг. Він підтримує зарядку з потужністю 18 Вт. Зменшити вартість телефону вдалося за рахунок використання не дуже популярного 8-ядерного чіпа JLQ JR510. Загалом, навіть із 3 гігабайтами оперативної пам’яті, потужності вистачає для серфінгу та соціальних мереж. У смартфона відносно непогана камера, оснащена досить великим сенсором з роздільною здатністю 13 мегапікселів. Екран має розмір 6,7-дюймів. Він збудований на IPS-матриці, має оптимальну яскравість. ШИМ немає. Виглядає смартфон у традиційному дизайні компанії.
Плюси:
- немає ШІМ;
- непоганий звук;
- час автономності.
Мінуси:
- слабкий процесор.
Tecno Spark Go 2024
Визначено одним із найпопулярніших бюджетників є модель Tecno Spark Go 2024, яка отримала досить цікаві характеристики, якщо порівнювати з конкурентами до 4 тисяч гривень. Почнемо з того, що телефон має 6,6-дюймовий екран із частотою 90 Гц і яскравістю близько 480 Ніт. Цей смартфон недорогий чіп Unisoc Tiger T606, а працює телефон на системі Android 13.0 Go Edition. Загалом, продуктивності вистачає для соціальних мереж та простого софту. Камера девайса має два сенсори, включаючи об’єктив на 13 мегапікселів з апертурою f/1.8. Місткість акумулятора 5000 мАг. Враховуючи наявність невибагливого екрану, час автономної роботи – добрий.
Плюси:
- загальний баланс;
- непогана камера;
- час автономності.
Мінуси:
- невисока потужність.
Realme Note 50
На світовій арені досить хороші позиції отримав смартфон Realme Note 50, оснащений IPS-дисплеєм з частотою оновлення 90 Гц і роздільною здатністю 1600 на 720 пікселів. Цей телефон має непогану 5-Мп фронтальну камеру і не менш якісну основну камеру. У плані зйомки бюджетник повністю виправдовує очікування. У плані продуктивності тут недорогий чіп Unisoc Tiger T612. Цього вистачить лише для серфінгу та месенджерів, не більше. Ємність акумулятора становить 5000 мАч.
Плюси:
- хороша автономність;
- оптимальна плавність;
- зовнішній вигляд.
Мінуси:
- недорогий чіп.
Xiaomi Redmi A3
Кращим смартфоном до 4000 гривень у 2024 році, на наш погляд, є лінійка Xiaomi Redmi A3, яка працює на базі чіпа MediaTek Helio G36. Це непоганий процесор для цього сегмента телефонів. Крім того, виробник порадував наявністю гарного IPS-дисплея, частота зміни кадрів якого дорівнює 90 Гц. Щоправда, дозвіл картинки лише на рівні конкурентів – 1650 на 720 точок. Є цікава основна камера, головний модуль якої має скромну роздільну здатність 8 Мп. Проте, якість відео не гірша, ніж у більшості конкурентів. У бюджетника велика батарея, ємність якої становить 5000 мАг.
Плюси:
- час автономності;
- непоганий екран;
- непоганий процесор;
- загальний баланс.
Мінуси:
- явних немає.